• RSS
  • Facebook
  • Twitter
11
Kwiecień
Komentowanie nie jest możliwe
Comments

Europa Środkowa niewątpliwie jest regionem w którym spotkamy bardzo wiele interesujących krajów. Polska jest tu oczywiście jednym z najlepszych przykładów, choć z drugiej strony dobrze jest raz na jakiś czas wyjechać gdzieś za granicę, ponieważ z racji niewielkich odległości nie wydamy na to zbyt wielkich pieniędzy a jednocześnie zwiedzimy w taki sposób sporo interesujących miejsc.
Do zdecydowanie najbardziej godnych uwagi propozycji na pewno zaliczają się tutaj Węgry, leżące całkiem blisko Polski – oddziela nas tylko Słowacja. Pomimo tego, że nie jest to obecnie zbyt duży kraj, to jednak będziemy w nim mogli znaleźć zarówno sporo pełnych uroku miast jak i zapierających dech w piersiach krajobrazów. Na szczególną uwagę zasługuje oczywiście Budapeszt, który wszystkimi oferowanymi przez siebie zabytkami potrafi dosłownie zachwycić osoby z nawet najbardziej wygórowanymi wymaganiami. Jeśli chodzi o środowisko naturalne, to jednym ze zdecydowanie najciekawszych miejsc jest tutaj słynne jezioro Balaton, które jest największym zbiornikiem wodnym tego typu w tej części Europy.
Jak zatem widać, Węgry na pewno mogą nam zaoferować mnóstwo ciekawych rzeczy. Ciekawostką może być również fakt, że Polacy i Węgrzy związani są ze sobą wspólną historią oraz wielowiekową przyjaźnią, więc wakacje w tym kraju będą jeszcze bardziej interesującą propozycją dla każdego z nas.
źródło: www.peterfuss.com.pl, samoyed-info.pl, azs-bydgoszcz.pl, www.willsoor.com.pl

Categories: Turystyka

Comments are closed.